You are currently viewing Tanie biostymulatory w rolnictwie

Tanie biostymulatory w rolnictwie

 

Rolnicy nie mają łatwej pracy, gdyż ich zbiory często są zależą od czynników atmosferycznych. Pomijając susze i powodzie, mogą jeszcze dość szkodniki, które skutecznie zniszczą to, co natura dała. Jednak pomimo tego, można roślinom pomóc.

Do czego stosuje się biostymulator?

biostymulatory w rolnictwieSama nazwa niewiele mówi, zwłaszcza dla osób, które nie są związane z rolnictwem. Na pewno nie ma nic wspólnego z chemicznymi środkami, które często stosują rolnicy. Stymulatory roślin są to specjalne środki, które mają korzystny wpływ na rośliny w dowolnym etapie rozwoju. Biostymulatory w rolnictwie są stosowane w sadownictwie i w ogrodnictwie, ponieważ sterują i przyśpieszają procesy życiowe roślin,  zwiększają ich odporność czy stymulują rozwój korzeni i liści. Przede wszystkim są naturalne, przez co bezpieczne dla roślin i środowiska. Dzięki nim, rośliny są dorodniejsze, dają większe plony i mogą też wpływać na ich walory smakowe. Biostymulatory można porównać do kompleksu witaminowego jaki wiele ludzi zażywa w celu wzmocnienia. Są prawdziwymi bombami witaminowymi, które potrafią zdziałać cuda. Najczęściej są dostępne w formie płynów wygodnych w aplikacji, ponieważ wlewa się odpowiednią porcję bezpośrednio do gleby, w której rośnie dana roślina. Poza szeregiem aminokwasów, witamin i minerałów, biostymulatory posiadają też fitohormony, będące naturalnymi stymulatorami wzrostu, które są pozyskiwane z alg morskich. Można je kupić w każdym sklepie ogrodniczym w pojemności od pięciuset mililitrów do nawet pięciu litrów.

Biostymulatorów nie należy się obawiać w przeciwieństwie do środków chemicznych, które także mogą być wykorzystywane w rolnictwie. Ich cena nie jest wysoka, ponieważ za małą butelkę trzeba zapłacić około piętnaście – dwadzieścia złotych.