You are currently viewing Taras, czyli idealne miejsce wypoczynku

Taras, czyli idealne miejsce wypoczynku

 

Taras stanowi idealny dodatek do wymarzonego domu. Jest miejscem, gdzie możemy miło spędzać czas, grillować, spotykać się ze znajomymi i rodziną lub po prostu odpoczywać. Zadaszone tarasy pozwalają na przebywanie na dworze pomimo deszczowej pogody, a otwarte ułatwiają opalanie w piękne, letnie dni. Taras, jak każda część budynku, musi zostać perfekcyjnie wykonany, aby mógł służyć przez długie lata.

Ważne elementy tarasu – profile okapowe

profil okapowy do tarasuTaras to nie tylko piękne płytki, ładna balustrada, czy wygodne siedziska. Takie miejsce powinno być przede wszystkim funkcjonalne, komfortowe i trwałe. Czas spędzony na rozpadającej się powierzchni, z przeciekającym dachem i w kałużach wody nie będzie należał do najprzyjemniejszych. W związku z tym o taras trzeba należycie zadbać i już na etapie projektu dobrać materiały, które będą wytrzymałe, a solidna ekipa sprawi, że nasze miejsce wypoczynku przetrwa użytkowanie i zmienną pogodę przez dłuższy czas w niezmienionej formie. Ważny element stanowi profil okapowy do tarasu. Jest to materiał budowlany, który przede wszystkim służy do odprowadzania nadmiaru wody z posadzki oraz zabezpiecza przed przenikaniem wilgoci w głąb powierzchni pod płytkami. Profil okapowy, inaczej kapinos oprócz funkcji ochronnych dba również o estetyczne wykończenie tarasu. Właściwie dobrany może podkreślić linię budowli i nadać jej eleganckiego wyglądu.

Profile okapowe do tarasu lub balkonu są niezbędne, jeżeli chcemy właściwie zabezpieczyć obiekty przed wilgocią, wynikającą ze zmiennej aury. Jesienią i zimą wody pojawia się dosyć sporo i brak kapinosów może doprowadzić do zniszczenia powierzchni, a co za tym idzie do pogorszenia komfortu korzystania z tarasu oraz wygeneruje dodatkowe koszty, związane z naprawami.