You are currently viewing Technologia polimeryzacji posadzek

Technologia polimeryzacji posadzek

 

Aby nasza podłoga z pcv była odpowiednio zabezpieczona należy używać nie tylko odpowiednich środków czystości ale również wiedzieć jak daną posadzkę należy konserwować. Odpowiednie zabezpieczenie pozwala cieszyć się ładną i estetyczną podłogą na wiele lat.

Usługa polimeryzacji podłogi

polimeryzacja posadzekWiele firm sprzątających w swoich usługach oferuje również usługi zabezpieczające posadzki. Oferują szlifowanie, impregnacje, cyklinowanie, doczyszczanie czy polimeryzację w zależności od rodzaju danej podłogi. Najbardziej popularną posadzką jaką można spotkać w różnego rodzaju budynkach użyteczności społecznej jak placówki edukacyjne, szpitale, urzędy czy przychodnie są posadzki z pcv. Posadzki te wykazują bardzo wysoką wytrzymałość na wzmożony ruch pieszych. Płyty pcv cieszą się dużą popularnością również z powodu łatwości montażu. Jednak aby cieszyć się schludnie wyglądającą posadzką należy pamiętać o regularnym jej zabezpieczaniu. Polimeryzacja posadzek to czynność która chroni powierzchnię przed zarysowaniami i wynikaniem w jej strukturę cząsteczek brudu. Składa się z trzech bardzo ważnych etapów: przygotowania podłoża, nałożenia kilku powłok polimerowych oraz bieżącego mycia. Jeśli już na posadzce znajduje się stara warstwa polimerów należy ją dokładnie usunąć, doczyścić posadzkę, nałożyć nową warstwę polimeru i na bieżąco myć posadzkę pamiętając o używaniu odpowiednich środków chemicznych oraz o zachowaniu odpowiedniej częstotliwości sprzątania. Usługę polimeryzacji zaleca się przeprowadzać regularnie. Posadzka po polimeryzacji bardzo ładnie się błyszczy co określane jest efektem mokrego lustra.

Dobrze wykonana usługa polimeryzacji pozwala cieszyć się ładną i zadbaną posadzką pcv przez bardzo długi czas. Zakładając taką podłogę należy pamiętać aby regularnie ją czyścić i zabezpieczać to znacznie wydłuży jej żywotność.