You are currently viewing Transport i montaż zbiorników betonowych

Transport i montaż zbiorników betonowych

Osoby, które zastanawiają się nad inwestycją w zbiornik na nieczystości, maja do wyboru szamba wykonane z betonu oraz z plastiku. Na pewno wygodniejsze w transporcie i montażu są szamba plastikowe, ale gdyby porównać wszystkie wady i zalety obu zbiorników, to wygrałyby szamba wykonane z betonu.

Ciężkie i tanie szamba z betonu

szamba betonowe cenyI nie chodzi tutaj tylko o to, że są to zbiorniki bardzo wytrzymałe. Trzeba pamiętać, że betonowe szambo jest ciężkie. Zbiornik, który ma pojemność 8 m3 może ważyć nawet 4 tony. W związku z tym idealnie osadza się w gruncie (niezależnie od jego rodzaju). Wiadomo, że transport i montaż mogą stanowić problem, jeśli posesja przy domu nie jest duża. Chodzi o to, by samochód ciężarowy lub dźwig nie miały żadnego problemu z podjazdem i instalacją szamba. Jeśli chodzi o szamba betonowe ceny, to wszystko zależy od pojemności zbiornika. Przykładowo: zbiornik o pojemności 10 tys. litrów kosztuje ok. 2600 zł. Są też zbiorniki 2000l za kilkaset złotych. Najczęściej jednak wybierane są zbiorniki 8 tys. litrów, które sprawdzają się doskonale przy domach jednorodzinnych. Nawet jeśli zbiornik betonowy będzie pusty, to jest on na tyle ciężki, że absolutnie nie grozi mu wyparcie przez wody gruntowe. Oczywiście może się zdarzyć, że wody gruntowe podniosą swój poziom i będą dotykać zbiornika na nieczystości. Nie ma jednak mowy o tym, by wypchnąć taki zbiornik na powierzchnię, bo jest on po prostu zbyt ciężki.

Jest to jedna z najważniejszych zalet szamb betonowych. Na wybór szamba betonowego wpływ ma też cena. W porównaniu z odpowiednikami wykonanymi z PCW (czyli szambami plastikowymi) zbiorniki z betonu są po prostu tańsze. Są firmy, które zajmują się nie tylko sprzedażą zbiorników betonowych, ale również oferują ich profesjonalny transport wraz z montażem.