You are currently viewing Udaj się w podróż ze sterylizatorem

Udaj się w podróż ze sterylizatorem

O tej porze roku wielu z nas marzy o cieplejszym klimacie. Jednak dla rodziców, którzy podróżują za granicę z dzieckiem, może to być stresujące. Jeśli karmisz butelką, Twoje dziecko w podróży wciąż będzie mogło być karmione w ten sposób. Jednak najprawdopodobniej będziesz potrzebować wody butelkowanej zamiast wody z kranu.

Jak prawidłowo używać sterylizatora

sterylizatory do wodyPrzed zakupem sprawdź, czy uszczelka wokół nakrętki jest nienaruszona. Woda butelkowana nie jest sterylna, więc musisz ją gotować przed zrobieniem jakiegokolwiek posiłku, niezależnie od wieku Twojego dziecka. Następnie musisz wysterylizować swój sprzęt do karmienia. W tym momencie bardzo przydatne są sterylizatory do wody. Sterylizator elektryczny może być używany do sterylizacji sprzętu jako samodzielne urządzenie elektryczne, lub może być używany jako mikrofalowy sterylizator parowy lub, alternatywnie, jeśli nie masz dostępu do elektryczności lub kuchenki mikrofalowej, może być używany jako urządzenie sterylizujące zimną wodą przy użyciu specjalnych tabletek do sterylizacji wody.  Jeśli używasz sterylizatora, można z nich korzystać indywidualnie w ciągu zaledwie trzech minut w kuchence mikrofalowej. Wreszcie podgrzewacz do ekspresu do butelek dołączony do sterylizatora elektrycznego zapewnia ochronę butelek w odpowiedniej temperaturze, gdy nadejdzie pora karmienia. Dzięki urządzeniom takim jak sterylizatory do wody życie staje się znacznie prostsze i wygodniejsze.

Jeśli wychodzisz na zewnątrz na około cały dzień, może wziąć ze sobą prostą butelkę próżniową zawierającą przegotowaną wodę. Woda powinna pozostać w niej ciepła przez około cztery godziny. Przy odrobinie przygotowań, udając się na wakacje z dzieckiem,  karmienie butelką naprawdę nie musi być skomplikowane.