You are currently viewing W poszukiwaniu pracy dorywczej w Inowrocławiu

W poszukiwaniu pracy dorywczej w Inowrocławiu

 

Będąc studentem, szukałem pracy, by sobie trochę dorobić. Wiadomo, studencka kieszeń jest dziurawa, więc każda złotówka się przyda. Kolega polecił mi przejść się do biur pośrednictwa pracy, bo tam są zawsze oferty pracy, którą może wykonywać  student mający wolne weekendy i niektóre przedpołudnia.

Czy w Inowrocławiu są agencje pracy tymczasowej?

agencja pracy tymczasowej w InowrocławiuNajpierw zrobiłem rozenanie w Interncie i okazało się, że nie mam w czym wybierać, bowiem w moim mieście jest niewiele biur pośrednictwa pracy. Spisałem numery telefonów i zadzwoniłem, by zapytać, czypotrzebne będą jakieś dokumenty lub świadectwa, żeby nie chodzić dwa razy. Najbliższa agencja pracy tymczasowej w Inowrocławiu znajdowała się blisko centrum. Uprzejme panie kazały mi wypełnić formularz rejestracyjny, w którym musiałem podać moje dane osobowe, wykształcenie, rodzaj poszukiwaniej pracy, dostępność czasową i preferowane wynagrodzenie. Po zarejestrowaniu mnie w bazie komputerowej otrzymałem segregator, w którym znajdowało się prawie pięćdziesiąt ofert pracy. Pani zapewniła mnie, że każdy pracodawca jest wiarygodny i że wszystkie ofety są aktualne. Mogłem wybrać kilka, które mnie interesowały, zapisać numer telefonu osoby oferującej zatrudnienie i jej adres e-mail. W tym samym czasie osoba, która mnie obsługiwała, szukała ofert w komputerze i gdy znajdowała coś wpisującego się w mój profil, od razu mi przedstawiała. W tn sposób znalezłem pracę dorywczą w jednym z marketów i jestem z niej zadowolony.

Agencje pracy tymczasowej to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują tylko pracy dorywczej i nie chcą na stałe się zobowiązywać. Co prawda, wynagrodzenie jest niższe niż gdybyśmy zostali zatrudnieni bezpośrednio, ale wiadomo, że agencja musi się z czegoś utrzymać i opłacić swoich pracowników.