You are currently viewing Właściwości wapna granulowanego

Właściwości wapna granulowanego

  • Post author:
  • Post category:Rolnictwo

Gdy planujemy dobrze prowadzić nasze pole uprawne warto stosować każdej jesieni granulaty wapnowe, aby wspierać późniejszy wzrost roślin w okresie letnim. Wapno poprawia odczyny gleby, aby nie była ona kwaśna i pozbawiona najważniejszych minerałów. Dzięki odpowiedniej kwasowości rośliny dobrze wchłaniają wszelkie składniki odżywcze.

Wybór odpowiedniego wapna granulowanego

nawozy wapniowe granulowaneJeśli jesteśmy zainteresowani prowadzeniem uprawy musimy wiedzieć, iż na jej powodzenie składa się wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiednie nawiezienie gleby, a także jej odczyny. Dlatego bardzo wskazane jest stosowanie produktów jakimi są nawozy wapniowe granulowane. Dlaczego wapnujemy glebę? Ponieważ z uwagi na naturalne procesy wapno z gleby jest wymywane, przez co odczyny spadają tworząc glebę kwaśną. Wapno stosowane w okresie jesiennym o odpowiednich proporcjach wspomoże późniejszy wzrost naszej roślinności. Gdy gleba jest kwaśna z powodu braku wapnia rośliny nie mogą w odpowiedni sposób pobierać składników odżywczych. Kolejnym ważnym aspektem jest również to, iż stosowanie wapna granulowanego nie tylko zmienia pH gleby. To również wsparcie w ramach minimalizowania chorób jak kiła kapusty, a dodatkowo poprawia właściwości fizyczne, biologiczne i chemiczne gleby. Dzięki temu również inne nawozy mineralne będą lepiej wchłaniać się w ziemie, a my będziemy zadowoleni z efektów, ponieważ wyrośnie nam o wiele lepszy plon.

Stosowanie nawozów mineralnych nie będzie tak skuteczne jak w momencie, gdy będziemy dbać o odpowiedni poziom wapna w glebie. Dzięki nawozom wapniowym pH gleby jest na odpowiednim poziomie, co pozwala roślinom chłonąć później najlepsze właściwości odżywcze. Warto zadbać o ten aspekt, aby również uniknąć chorób oraz rozwoju owadów.