You are currently viewing Wybór odpowiedniego odkurzacza do basenu

Wybór odpowiedniego odkurzacza do basenu

 

Posiadanie własnego basenu to komfort, ale jednocześnie obowiązek, ponieważ należy systematycznie oczyszczać basen z powstałych w nim zanieczyszczeń. W tym celu można zaopatrzyć się w solidny odkurzacz, który pomoże w usunięciu brudu z wody, dna basenu oraz jego ścianek. Jego wielkość należy dostosować do wielkości posiadanego basenu, a w wyborze pomoże specjalista.

Rodzaje odkurzaczy do basenu

odkurzacze basenoweNa rynku dostępnych jest wiele rodzajów odkurzaczy basenowych, których rodzaj i wielkość dostosowana jest do wielkości posiadanego basenu. Odkurzacze basenowe mogą być automatyczne, działające zdalnie za pomocą specjalnego pilota. Takie rozwiązanie polecane jest do większych basenów. Odkurzacze tego typu potrafią czyścić dno basenu, jego ściany oraz linię brzegową. Na rynku dostępne są również odkurzacze elektryczne, które działają bezprzewodowo. Odkurzacze tego typu służą do manualnego oczyszczania basenu. Z racji niewielkich rozmiarów, nadają się również do czyszczenia wanien spa. Na rynku dostępne są również odkurzacze hydrauliczne, które podłącza się do pompy. Tego rodzaju odkurzacz również jest odkurzaczem manualnym. Przeznaczony jest do basenów każdego kształtu. Z racji swojej obrotowej części, można z powodzeniem czyścić nim również ściany basenów. Dzięki posiadanej części, można dokładnie czyścić również narożniki oraz miejsca wokół drabinek oraz schodków. Na rynku dostępne jest również urządzenie, dzięki któremu można wyłapywać pływające w basenie liście.

Przed zakupem odkurzacza, warto skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą, który pomoże w wyborze odpowiedniego odkurzacza, biorąc pod uwagę wielkość basenu czy jego rodzaj. Dzięki odpowiednio dopasowanemu odkurzaczowi, można skutecznie oczyszczać basen i móc cieszyć się z czystej wody. Taki odkurzacz wspomaga pracę pompy basenowej.