You are currently viewing Wydajny system wentylatorów

Wydajny system wentylatorów

Powietrze w chlewni powinno być cały czas zmieniane, aby zwierzęta mogły żyć w lepszych warunkach, a także ich hodowca miał lepiej podczas pracy. Dlatego pod sufitem montuje się wentylatory, które stale wymieniają powietrze wraz z dwoma kanałami wentylacyjnymi. Jest to prosty, ale skuteczny system, który powinieneś wprowadzić do swojej chlewni. Zauważysz różnię od razu po wprowadzeniu.

System wentylatorów w chlewni

wentylatory do chlewniWentylatory są dwa na jedno duże pomieszczenie. Montuje się je pod sufitem, ponieważ tam kumuluje się cały zapach. Te dwa wentylatory do chlewni wystarczą, aby stworzyć stały obieg powietrza, nie ochładzając tym samym zwierząt. Przy pierwszym wlocie wentylacyjnym jest wentylator, który przesuwa do wnętrza chlewni świeże powietrze. Droższe wersje wentylatorów mogą nawet ochładzać lub ogrzewać wprowadzany tlen. Drugi wentylator ustawiony jest przy wylocie wentylacji. Ma on za zadanie wciągać nieświeże powietrze, które zostanie do niego przepchane przez pierwszy wentylator. Tym sposobem w chlewni bez przerwy jest świeżo. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, jaki to ma wpływ na życie zwierząt w tym pomieszczeniu. Naukowcy stwierdzili, że świeże powietrze, uzyskane poprzez wentylatory poprawia jakość produktów powstałych od zwierząt przebywających w chlewni. Nawet mięso ma inny smak, jest delikatniejsze i ma lepszy kolor oraz zapach.

Montaż takich wentylatorów to koszt tysiąca złotych, ale uwierz, że jest to przydatne. Im więcej masz sztuk zwierząt, tym bardziej docenisz ich pracę. Szacuję się, że dwa wentylatory są wystarczająco mocne, aby z ich pomocą utrzymać świeże powietrze w pomieszczeniu, w którym jest sto sztuk świń lub dwadzieścia krów. Bardzo duża wydolność, która przekłada się na wiele innych korzyści. Po prostu opłaca się.