You are currently viewing Wygląd medali sportowych

Wygląd medali sportowych

Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział ceremonię dekoracji sportowców, którzy okazali się najlepszymi zawodnikami w danej dyscyplinie sportowej na konkretnych zawodach. Nawet, jeśli nie byliśmy na tych zawodach bezpośrednio, mieliśmy możliwość oglądania ich transmisji w telewizji, dzięki czemu każdy z nas ma pojęcie, czym jest medal za osiągnięcia sportowe.

Kilka słów o medalach dla sportowców

medale sportowe z graweremOsoby, które chętnie oglądają sport, pewnie zauważyły, że ze względu na różne zawody sportowe, medale mogą przyjmować różne kształty. Tradycyjnie zwykle wykonywane są z trzech kruszców: złota, srebra i brązu, ale już sama ich forma może być rozmaita. Co więcej, bardzo często wykonywane są medale sportowe z grawerem, które pozwalają sportowcowi na późniejsze zidentyfikowanie imprezy, na której zdobył dany medal. Jednocześnie tego typu medal staje się nie tylko nagrodą, ale również piękną pamiątką. Oczywiście, aby grawerowanie było możliwe do wykonania, medal musi być wykonany z odpowiedniego stopu, który będzie odpowiednio miękki, by grawerowanie można było wykonać bez większego problemu, a jednocześnie odpowiednio twardy, by grawerowanie charakteryzowało się wyraźnym szczegółem i dużą dokładnością. Należy bowiem wziąć pod uwagę fakt, iż medal dysponuje niewielką powierzchnią, więc i grawerunek musi być odpowiednich rozmiarów, by zmieścił się w pełni na powierzchni jednej strony medalu.

Oczywiście powierzchnia medalu może być rozszerzona, jeśli przy wykonaniu medalu weźmiemy pod uwagę projekt niestandardowy, który pozwoli nam na wykonanie odpowiednio dużego grawerunku. Jednocześnie tego typu medal na pewno będzie wyróżniał się na tle medali, które wręczane są w ramach innych imprez sportowych, co może być dodatnią wartością dla prestiżu imprezy.