You are currently viewing Wygodne siodło rowerowe

Wygodne siodło rowerowe

Rowerowe wycieczki to świetna zabawa i okazja do zwiedzenia okolicznych terenów. Jazda na świeżym powietrzu, w otoczeniu kwitnącej przyrody to przyjemność sama w sobie. Dodając do tego poprawę kondycji, dotlenienie mózgu i lepsze samopoczucie? Nie ma co się zastanawiać i już dzisiaj wskoczyć na rower z całą swoją rodziną.

Wygodne siodełko podstawą rowerowych wycieczek

siodło roweroweZwiedzanie okolicznych lasów i ciekawych zabytków natury zacznijmy od wprawek rowerowych na krótkich trasach. Jeśli są to nasze pierwsze kilometry od czasów dzieciństwa pokonane na jednośladzie, wtedy nie powinniśmy narzucać sobie zbyt dużego rygoru. Nie chcemy przecież następnego dnia nie móc wstać z łóżka. Tak czy inaczej pomijając planowanie natury czysto sportowej całej trasy pamiętajmy o przygotowaniu sprzętu. Wytrzymały rower przystosowany do trasy, którą jedziemy to podstawa przyjemnej podróży. Co więcej? Na pewno wygodne siodło rowerowe. Bez niego szybko możemy stracić zapał do zdrowego trybu życia. Siedząc na siodełku nieprzystosowanym do poziomu naszego zaawansowania, ani do trasy, którą aktualnie pokonujemy szybko odczujemy trudny drogi. Poczujemy każdą dziurę i każdy kamień. Wszystko wpłynie na komfort naszej jazdy i przyjemność z wycieczki po darach natury. Dlatego pamiętajmy o wygodnym siodełku, które w dużym stopniu ułatwi nam pedałowanie i nie będzie w żaden sposób przeszkadzać umożliwiając wyjazdy na coraz dłuższe podróże.

Gadżetów rowerowych na rynki jest całe mnóstwo. Wiele z nich może zastąpić standardowo montowane w rowerach części. Jeśli planujemy poważniejsze wzięcie się za to piękne i zdrowe hobby warto zainwestować w dobrej jakości komponenty. Mocniejsza rama, lepsze hamulce, a nawet inny profil opon i wygodniejsze siodełko. Wszystko zdecydowanie wpłynie na komfort jazdy.