You are currently viewing Wymiana zamków w drzwiach na elektroniczne

Wymiana zamków w drzwiach na elektroniczne

W dzisiejszych czasach elektronika jest obecna w naszym życiu nie mal wszędzie i w ostatnim czasie wchodzi coraz mocniej do naszych domów i mieszkań. Chodzi tu głównie o rosnące w popularności w ostatnim czasie zamki elektroniczne do drzwi. Dla wielu osób jest to niczym science fiction, ale jak się okazuje nie musimy cały czas nosić ze sobą kluczy, gdyż drzwi zewnętrzne mogą być otwierane na odcisk palca.

Rośnie popularność zamków elektronicznych

zamki elektroniczne do drzwi zewnętrznychJak się okazuje coraz więcej osób, które buduje nowe domu lub wprowadza się do apartamentów nie mają już w standardzie zwykłych mechanicznych zamków na klucz, co dziwi wiele osób. Jednak zamki elektroniczne do drzwi zewnętrznych są o wiele bardziej praktyczniejsze, gdyż nie ma szans aby ktoś niepożądany nam je otworzył, gdyż otwierają się one na specjalną kartę magnetyczna lub na odcisk palca, dzięki czemu możemy sami ustalić kto będzie miał dostęp do naszego domu. Dzięki takiemu zamkowi nie można też go otworzyć żadnymi narzędziami co sprawia, że nasze mieszkanie jest jeszcze bezpieczniejsze. Sam zamek i specjalne do niego drzwi to koszt kilku tysięcy złotych, lecz w wielu domach, które są obecnie budowane są w standardzie, więc warto sprawdzić czy będzie nam taki zamek odpowiadał. Ma on również osobne zasilanie, tak że gdy nie ma prądu w domu czy mieszkaniu to zamek działa dalej na zapasowej ilości, która starcza na blisko tydzień, co daje nam zabezpieczenie, gdy nie będzie prądu.

Warto więc zainwestować w taki zamek, bo jest on o wiele bardziej bezpieczniejszy niż tradycyjne zamki mechaniczne, które powoli staja się przestarzałe. Takie zamki można również zamontować w drzwiach wewnętrznych w domu do danego pokoju, więc możliwości jest na prawdę sporo przy tej nowej technologi.