You are currently viewing Wysokojakościowe tunele do suszenia

Wysokojakościowe tunele do suszenia

W wielu zakładach przemysłowych, które specjalizują się w lakiernictwie, a także w wykonywaniu prac związanych z wytwarzaniem grafik oraz nadrukowywaniem ich na różnego rodzaju materiały, swoje zastosowanie znajdują specjalne tunele osuszające. Dzięki nim, wykonywany nadruk zostaje utrwalony, oraz uodporniony przed oddziaływaniem wielu czynników niesprzyjających.

Tunele do osuszania tkanin

tunele suszącePo wykonaniu pracy związanej z nadrukiem szablonowym, na przykład na tkaninie lub odzieży, niezwykle ważne jest przystosowanie nadruku oraz uodpornienie go przed oddziaływaniem wielu czynników niesprzyjających. Pozwala to na pranie odzieży w pralce, jak również zapewnienie pełnej trwałości w przypadku oddziaływania promieni słonecznych, a także zmian temperatur. Farba stosowana do wykonywania nadruków szablonowych, wymaga kompleksowego osuszenia przed pierwszym użyciem odzieży nadrukowanej. Coraz więcej firm zleca wykonanie usługi związanej z nadrukowaniem logotypu na odzieży w celach reklamowych. Tunele suszące, stosowane są w przedsiębiorstwach specjalizujących się w wykonywaniu profesjonalnych nadruków, odpowiadają one za utwardzenie i utrwalenie osadzonej farby, dzięki czemu możliwe jest przystosowanie nadruku do użytku. Tunel wchodzi w skład linii maszyn zastosowanych w przedsiębiorstwie, dzięki czemu niezwłocznie po wykonaniu nadruku szablonowego, możliwe jest przeznaczenie odzieży do osuszenia.

Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwościami wykorzystania nowoczesnych i rozbudowanych pod względem technologicznym tuneli suszących. Znajdują one zastosowanie zarówno w przedsiębiorstwach wykonujących zlecenia dotyczące nadruków na odzieży, jak również w firmach lakierniczych, w celach osuszania na przykład lakierowanych części samochodowych.