You are currently viewing Zaczęłam treningi biegowe

Zaczęłam treningi biegowe

Odkąd pamiętam, byłam puszystą dziewczynką. Mimo, że miałam przyjaciół i wszystko czego potrzebowałam, nadmiar ciała bardzo mi przeszkadzał. Marzyłam o tym, by to zmienić tylko wtedy jeszcze nie wiedziałam jak. Moim wybawcą stała się nauczycielka od wychowania fizycznego.

Treningi biegowe najlepsze na zdrowie

treningi biegowe krakówNigdy nie lubiła sportu przez moją nadwagę. Lekcje sportu były dla mnie udręką i męczarnią. Chciałam pozbyć się tego nadmiaru ciała, ale dopiero w szkole średniej zaczęło mi się to powoli udawać. Moja nauczycielka od wychowania fizycznego uświadomiła mi, że sport i ćwiczenia fizyczne mogą zdziałać cuda. Powinnam tylko włączyć do tego zdrowsze odżywianie i jedzenie w mniejszych ilościach. Najlepiej kilka małych posiłków dziennie. Próbowałam znaleźć dla siebie taki rodzaj wysiłku, który będzie sprawiał mi przyjemność a nie powodował frustrację i niechęć do dalszego działania. Próbowałam ćwiczyć na siłowni, fitness, nawet crossfit. Wszystko to po pewnym czasie mnie nudziło i męczyło. Miałam z tego powodu też wiele kontuzji. Kiedyś przypadkiem zobaczyłam grupę biegającą. Postanowiłam wybrać się na jedne trening. Okazało się, że to treningi biegowe kraków. Po pierwszym bieganiu byłam bardzo zmęczona i trochę zrezygnowana, ale koledzy przekonali mnie, że trzeba kilku treningów, by organizm się przyzwyczaił. Tak też się stało. Przychodziłam na treningi trzy razy w tygodniu, zawsze o stałej porze. Biegaliśmy coraz więcej i coraz dłużej. Czułam się lepiej i uzależniłam się od tych biegowych endorfin, które zalewają ciało po bieganiu.

Po kilku miesiącach zrzuciłam zbędne kilogramy. Jestem lżejsza dzięki bieganiu. Ten sport okazał się najlepszym dla mnie rozwiązaniem i sprawia mi niesamowicie wiele radości. Mam już nawet za sobą kilka zawodów biegowych.