You are currently viewing Zakup ładowarki na budowę

Zakup ładowarki na budowę

Rodzinną firmę budowlaną prowadzę dopiero od siedmiu lat. Wcześniej właścicielem był mój ojciec, a jeszcze wcześniej – jego ojciec. Obecnie ojciec jest już w takim wieku, że potrzebuje osoby, która go zastąpi, on nie może pamiętać o wszystkim. Dlatego ja, jako 26-letni mężczyzna, przejąłem biznes.

Nowa ładowarka do firmy

ładowarkiZacząłem do jego ulepszania. Ojciec napawał się zawsze dumą na myśl o tym, że jego firma ma już około pięćdziesięciu lat. Zupełnie nie przejmował się rozwojem – myślał, że renoma wystarczy do tego, aby zdobywać klientów. Ja byłem innego zdania, dlatego zależało mi w pierwszej kolejności na tym, aby zakupić dobre maszyny budowlane. Czy wyobrażacie sobie, że firma ojca nie miała nawet dobrej ładowarki?! Dla mnie to było niepojęte, przecież ładowarka to podstawowa maszyna, która powinna znaleźć się w każdej firmie budowlanej! Przecież z niej korzysta się podczas realizacji niemal każdego zlecenia. Jak w inny sposób szybko i efektywnie przenosić urobek z wykopów na inne miejsce? Ładowarka jest tutaj niezastąpiona. Dlatego przejrzałem ofertę producentów i z pieniędzy chowanych w firmowym sejfie „na ciężkie czasy” wybrałem kwotę, która pozwoliła na opłacenie nowoczesnej maszyny. Wybrałem ładowarkę od producenta z niemal 80-letnią tradycją. Według opinii klientów, te ładowarki charakteryzują się najwyższą jakością i są praktycznie niezawodne. Producent stosuje w nich najwyższej jakości podzespoły, dzięki czemu awarie właściwie się nie zdarzają.

Mimo iż na rynku dostępne są części zamienne, mało kto z nich korzysta – bo po prostu takie ładowarki się nie psują, jeśli są prawidłowo użytkowane! Oczywiście od razu po zakupie pochwaliłem się ojcu. Wydawał się podziwiać maszynę, chociaż nie był do niej przekonany. Ale gdy zobaczył ją po raz pierwszy w akcji, już wiedziałem, że skradła mu serce.