Zalety magnetycznych systemów zamykania

Magnetyczne zamykanie drzwi stosowane jest w drzwiach zewnętrznych, ale też tych, które prowadzą do pomieszczeń wewnątrz budynków, a nawet drzwiach awaryjnych. Ich działanie opiera się na elektromagnesach, które do momentu, w którym dociera do nich prąd, przytrzymują skrzydło zamknięte, zabezpieczając wnętrze.

Zwory działają szybko, są też rozwiązaniem bezpiecznym

magnetyczne zwory drzwioweElektryczny system otwierania drzwi bazuje na użyciu elementów wykorzystujących prąd do działania ich poszczególnych elementów. Zamontowane w ramie i na skrzydle magnetyczne zwory drzwiowe, działają, kiedy dopływa do nich prąd. Natomiast kiedy napięcie do nich nie dociera, magnesy przestają się przyciągać, umożliwiając otwarcie drzwi. Sygnał do mechanizmu dociera szybko, więc nie jest widoczne znaczące opóźnienie pomiędzy użyciem kodu lub karty do otwarcia a przerwą w działaniu magnesów. Zwory magnetyczne są coraz częściej montowane również w drzwiach ewakuacyjnych. Biorąc pod uwagę, że w razie nagłego zagrożenia, główne źródło prądu jest zwykle szybko odcinane, natychmiastowe zaprzestanie działania systemów zabezpieczeń drzwi w całym budynku sprawia, że ewakuacja może przebiegać o wiele sprawniej niż normalnie. Produkowane obecnie zwory, pozwalają na zastosowanie różnych metod odcinania dopływu prądu. Można wykonać to za pośrednictwem identyfikatora, ręcznie z wnętrza lub dzięki falom radiowym. W takiej sytuacji w mechanizmie dodatkowo zamontowany zostaje odbiornik fal.

Elektromagnetyczne zamykanie drzwi jest metodą nie tylko szybką, ale również bezpieczną. Można stosować je jako zabezpieczenie drzwi ewakuacyjnych bez obaw, że w razie sytuacji kryzysowej się zablokują. Ponadto umożliwiają zastosowanie różnych systemów otwierania, od elektronicznych po radiowe.