Zastosowanie bram harmonijkowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje bram wjazdowych, które możemy zamontować chociażby w naszym garażu, chroniąc go tym samym przed nieproszonymi gośćmi i niepożądanymi zdarzeniami. Bramy dzielą się ze względu na różne konstrukcje, które wykorzystywane są przy ich wytwarzaniu i montażu. Jednym z rodzajów jest brama harmonijkowa.

Brama przypominająca konstrukcją harmonijkę

bramy harmonijkoweZ pewnością każdy z was przynajmniej raz w swoim życiu, składał kartkę w harmonijkę. Bramy harmonijkowe, gdy są podnoszone do góry, działają dokładnie na takiej samej zasadzie, jak składana w harmonijkę kartka papieru. Kiedy brama harmonijkowa jest opuszczana w dół, odbywa się to podobnie, jak rozprostowywanie zgiętej odpowiednio kartki. Bramy tego typu mogą być montowane zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz ściany budynku, dzięki czemu możemy zagospodarować nasza przestrzeń w taki sposób, by zmaksymalizować jej użytkowość. Dobra brama harmonijkowa charakteryzuje się dźwiękochłonnością, dobrą izolacyjnością cieplną i wysoką odpornością na napór wiatru, co stanowi o jej wytrzymałości na wszelkie, niesprzyjające warunki atmosferyczne. Bramy harmonijkowe, ze względów związanych z ich dodatkową użytecznością, mogą być wyposażone w napęd elektryczny, co pomoże nam w komfortowy i niezwykle łatwy sposób, operować jej podnoszeniem i opuszczeniem, gdy tylko będziemy tego potrzebowali. Dodatkowo bramy tego typu mogą zostać też doposażone w drzwi przejściowe bezprogowe z zamkiem antypaniczny i samozamykaczem.

W chwili obecnej, jeśli chodzi o garażowe bramy, wybór jest na tyle szeroki i bogaty, byśmy bez większego problemu znaleźli produkt, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Wystarczy tylko zweryfikować bramy produkowane przez polecanych producentów i podjąć decyzję związaną z konkretnym modelem.