You are currently viewing Zestawy powitalne — dlaczego warto je mieć?

Zestawy powitalne — dlaczego warto je mieć?

 

Miłym gestem jest, kiedy po wynajęciu pokoju hotelowego, natrafia się w nim na zestawy powitalne. W wielu przypadkach nie zawierają one drogich rarytasów, aczkolwiek mimo wszystko powodują zadowolenie u klienta, a tym samym poprawiają jego mniemanie o danym hotelu. Właśnie między innymi dlatego, powinno się w nie zaopatrzyć.

Co wchodzi w skład zestawów powitalnych?

zestaw powitalnyW zestawach powitalnych z reguły nie spotka się drogich win, szampanów czy drogocennych pamiątek, choć mogą być. Zazwyczaj jest to skromny podarunek w postaci herbat, kaw i słodyczy. Często taki zestaw czeka na gości w widocznym miejscu na eleganckiej tacy wraz z czajnikiem i filiżankami lub kubkami. Takie akcesoria dobierane są indywidualnie przez każdy z hoteli, lecz w wielu przypadkach zestawy pozostają bardzo podobne. Umieszczenie takich produktów w pokoju gości tuż przed ich przyjazdem powoduje, że czują się oni wyjątkowo i mają odczucia, jak gdyby to wyłącznie na nich się czekało. Takie zestawy powitalne są niedrogim akcesorium, a niosą za sobą wiele korzyści. Oczywiste jest, że nie należy ograniczać się wyłącznie do jednej sztuki zestawu. Najlepiej zakupić ich tyle, ile dostępnych jest pokoi hotelowych, a nawet zrobić zapas. Zestawy kosztują około 200 złotych, choć jest to wydatek, który będzie korzystny. Z pewnością wpłynie on na późniejsze oceny hotelu oraz opinie wyrażane przez gości, na przykład w Internecie.

Zestawy można dobierać kolorystycznie w zależności od potrzeb administracji hotelu. Tacki będące częścią zestawów tworzone są z egzotycznego drewna lub różnokolorowego tworzywa sztucznego. W różnych wariantach występują też czajniki i inne artykuły wchodzące w skład zestawu. Kawa, herbata i słodycze można samodzielnie umieścić w zestawach, na przykład w formie promocji zaprzyjaźnionego producenta.