You are currently viewing Znakomite elastyczne deski elewacyjne

Znakomite elastyczne deski elewacyjne

 

Tradycyjne technologie i materiały budowlane zastępowane są coraz częściej przez tworzywa sztuczne i kompozyty. Maja one ta przewagę, że są odporniejsze, surowce do produkcji są dostępne i tanie. Przykładem materiału nowej generacji używanego na elewacjach jest znakomita elastyczna deska elewacyjna.

Wyjątkowe drewnopodobne deski fasadowe

panele elewacyjne drewnopodobneZnakomitej jakości panele elewacyjne drewnopodobne są znakomitą alternatywą dla naturalnych desek drewnianych i wpisują się przez to w ekologiczne trendy. Jednak nie o sama ekologię tu chodzi lecz o elegancje i odporność tego materiału. Produkcja desek elastycznych opiera się na ekologicznej żywicy akrylowej z mieszanej z odpowiednią dawką piasku kwarcowego. Bardzo istotnym elementem jej budowy jest zbrojenie wykonane z włókna szklanego. Deska elewacyjna w takiej postaci zapewni trwałość na długie lata bez konieczności sezonowego zabezpieczania. Jest ona bardzo odporna na działanie zmiennych, agresywnych warunków atmosferycznych oraz na mikrourazy. Nie odbarwia się pod wpływem promieniowania słonecznego. Bardzo silną stroną elastycznych desek elewacyjnych jest wzornictwo oparte na skanach naturalnych obiektów. Na rynku można również znaleźć deski elastyczne z wzornictwem trójwymiarowym. Deski  elastyczne można bezproblemowo montować na różnych krzywiznach co jest ich dodatkową zaletą. Produkowane są w postaci wstęg o różnej szerokości. Ich niska waga umożliwia montaż na elewacjach z warstwą termoizolacji. Na rynku dostępnych jest bardzo duża liczba wzorów nie tylko drewnianych lecz także w postaci motywu cegły.

Montaż paneli elastycznych jest bardzo prosty i można go wykonać we własnym zakresie dysponując nożem i dedykowanym klejem. Decydując się na wykonanie drewnopodobnej elewacji z wykorzystaniem desek elastycznych zapewniamy sobie wspaniały efekt na długie lata bez żadnych prac naprawczych.