You are currently viewing Opłacalny leasing samochodu

Opłacalny leasing samochodu

Większość samochodów, którymi się poruszamy są naszą własnością. Jednakże w przypadku działalności gospodarczej często bywa zupełnie inaczej. Przedsiębiorcy bardzo często zamiast kupować samochód biorą go w leasing, gdyż to korzystniejsze rozwiązanie.

Jakie warunki daje leasing samochodu?

leasing auta W wielu firmach nie ma możliwości ich prowadzenia bez przynajmniej jednego pojazdu. Jego zakup to często spory wydatek, na który nie stać każdego przedsiębiorcy, dlatego też niejeden z nich korzysta z usługi leasingowej, dzięki której nie musi kupować auta, a może z niego do woli korzystać. Leasing jest przeznaczony dla osób prowadzących działalność gospodarczą, gdyż co miesiąc jest wystawiana faktura na daną usługę. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców, ponieważ, niesie to ze sobą korzyści podatkowe. Właściciel firmy nie musi inwestować w zakup pojazdu sporej kwoty gotówki, a jedynie co miesiąc opłaca fakturę za leasing samochodu. Jej kwota zależy od rodzaju leasingu, okresu na jako obowiązuje oraz od modelu pojazdu. Przeważnie firmy leasingowe udostępniają nowe samochody, których średnia wartość wynosi około stu tysięcy złotych. Jeżeli interesuje nas leasing samochodów Oborniki są jedna z miejscowości, w których znajduje się duża firma świadcząca takie usługi. Jest nimi duże zainteresowanie, ponieważ wpływają na obniżenie podatku od towarów i usług do zapłaty, a wszelkie koszty związane z użytkowaniem samochodu, przedsiębiorcy mogą zaliczać w koszty prowadzenia działalności.

Z ofert usług leasingowych korzystają przedsiębiorcy niemalże ze wszystkich branż, ponieważ dostępne są auta osobowe, dostawcze lub ciężarowe. Ponadto umowa leasingową może mieć odmienne warunki, które najlepiej będą pasować do danej działalności.